• Nasza szkoła...

• Jesteśmy publiczną 8-klasową szkołą podstawową, do której uczęszczają dzieci w wieku 6/7 - 15 lat. Obwód Szkoły Podstawowej w Zalasiu to wieś Zalas oraz część wsi Sanka tzw. Głuchówki.

Od roku szkolnego 2020/2021 mamy również oddziały przedszkolne dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Oferujemy swoim uczniom i przedszkolakom możliwość wszechstronnego rozwoju, bardzo dobrą bazę edukacyjną oraz świetnie wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów, dla których dobro dziecka jest nadrzędnym celem.

Współpracujemy z rodzicami w szeroko rozumianym procesie edukacyjno-wychowawczym. Pragniemy, aby nasze dzieci były otwarte na świat, kreatywne i odnosiły sukcesy na miarę swoich możliwości.

Tekst ślubowania ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej:

Ja, uczeń I klasy Szkoły Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Zalasiu, w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów ślubuję uroczyście:

• będę uważnie patrzeć, słuchać i pracować aby umieć coraz więcej i lepiej;
        • będę śpieszyć innym z pomocą, nie opuszczę nikogo w potrzebie;
        • będę dbać o otaczającą mnie przyrodę, żeby świat był zawsze piękny.

Tekst ślubowania absolwenta szkoły podstawowej:

Ja, absolwent Szkoły Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Zalasiu, w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów przyrzekam:

• szanując wysiłek moich wychowawców i nauczycieli, będę się starał sumienną pracą  poszerzać zdobytą tu wiedzę;
        • będę, ze wszystkich sił moich, dążył do poszukiwania prawdy, dobra i piękna w świecie;
        • poszukując własnego miejsca w życiu, nie zapomnę o swojej szkole, rodzinie, kulturze i tradycji mojej ziemi rodzinnej.

Ślubuję być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie.

• Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Zalasiu
      • 12 283 60 64 szkoła (sekretariat) 12 2836460 oddziały przedszkolne
      • Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Zalasiu, ul. Ludwika Siudy 6, 32-067 Zalas NIP 513 00 15 020 REGON 35 12 40 867 Poland
      • 89603 NUMER KONTA Bank Spółdzielczy w Krzeszowicach 23 8612 0003 0010 0000 0056 0001